UWAGA! Dołącz do nowej grupy Kotla - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Spotkanie z przedstawicielami Wód Polskich w Głogowie


W dniu 14 stycznia 2026 roku miało miejsce spotkanie samorządowców z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Inicjatorem wydarzenia był Starosta Głogowski, Michał Wnuk. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Głogowie i dotyczyło kluczowych kwestii związanych z zarządzaniem oraz utrzymaniem cieków wodnych w regionie.

Podczas rozmów poruszono istotne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa przeciwpowodziowego oraz efektywności systemów melioracyjnych, które mają znaczenie dla gminy i mieszkańców. Wójt Kamila Suchocka-Szperlik podkreśliła, jak ważne jest rzetelne i systematyczne podejście do działań związanych z utrzymaniem infrastruktury wodnej, zwłaszcza w obliczu coraz częstszych ekstremalnych zjawisk pogodowych.

Tematyka poruszana podczas spotkania była nie tylko aktualna, ale i niezwykle istotna dla rolników oraz lokalnych mieszkańców. Wspólne zainteresowanie samorządowców i przedstawicieli Wód Polskich może przynieść korzyści w zakresie poprawy zarządzania zasobami wodnymi w regionie, co jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa i dobrego funkcjonowania infrastruktury.

Źródło: Urząd Gminy Kotla


Oceń: Spotkanie z przedstawicielami Wód Polskich w Głogowie

Średnia ocena:4.83 Liczba ocen:16


Zobacz Także