UWAGA! Dołącz do nowej grupy Kotla - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Bezpieczeństwo seniorów w Gminie Kotla – relacja z konferencji


W Miejskim Centrum Integracji „Jubilat” odbyła się konferencja, mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych. Wydarzenie miało miejsce 16 kwietnia i zostało zorganizowane w ramach programu „Senior na 6 z plusem”. Podczas spotkania poruszono wiele istotnych kwestii dotyczących zagrożeń, z którymi mogą się borykać seniorzy. Policjanci omówili różnorodne metody oszustw, przekazując uczestnikom cenne informacje na temat ochrony przed przestępcami.

W trakcie konferencji poruszono kluczowe zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa seniorów. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak rozpoznawać sytuacje związane z przemocą, jak reagować na potencjalne zagrożenia oraz jakie metody stosują oszuści, aby wyłudzić pieniądze od osób starszych. Funkcjonariusze przedstawili konkretne przykłady, takie jak „oszustwo na wnuczka” czy „na policjanta”, a także oferowali praktyczne wskazówki, które mogą pomóc seniorom w uniknięciu stania się ofiarą przestępstwa.

Konferencja zakończyła się panelem dyskusyjnym, podczas którego uczestnicy mogli dzielić się swoimi doświadczeniami oraz zadawać pytania policjantom. Takie wydarzenia stanowią ważny element edukacji i zwiększania świadomości w zakresie bezpieczeństwa osób starszych. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zaangażowanie w dyskusję, co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa seniorów w naszej społeczności.

Źródło: Policja Głogów


Oceń: Bezpieczeństwo seniorów w Gminie Kotla – relacja z konferencji

Średnia ocena:4.71 Liczba ocen:15


Zobacz Także