Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Trasy rowerowe Gminy Kotla

Ścieżka dydaktyczna „Leśna Dolina”

Turysto! Ścieżka dydaktyczna „Leśna Dolina” zaprasza i prowadzi cię przez zielone ustronia dawnego Głogowskiego Lasu Miejskiego. To osobny świat, którym włada przyroda i leśnicy. Oferuje wytchnienie i mikroklimat dobry dla zdrowia. Tu napotkasz ciekawe miejsca, pamiątki historyczne, wiekowe drzewa oraz ciekawostki przyrodnicze. Wzajemnie las, jego przyroda, a także infrastruktura przy szlaku wymagają poszanowania i dbałości.

Ścieżka dydaktyczna „Leśna Dolina”

Ścieżka dydaktyczna jest o przeznaczeniu turystycznym, rekreacyjnym i edukacyjnym. Obszar, na którym utworzona została trasa posiada specyficzne walory, doceniane przez szerokie kręgi społeczeństwa od przeszło stulecia.

Największym atutem jest sam las: jego walory krajobrazowe, przyrodnicze i zdrowotne. Ścieżka położona jest z dala od ruchu kołowego i zabudowań. Bardzo istotna jest dostępność obszaru, bliskość ośrodka miejskiego Głogowa, także – Wschowy.

 Ścieżka została utworzona na terenie gminy Kotla w powiecie głogowskim. Trasa okrężna (zielona) przebiega odcinkowo granicą gminy i powiatu z gminą Szlichtyngowa i powiatem wschowskim. Fragment trasy okrężnej graniczy z gminą wiejską Głogów. Teren leśny administrowany jest przez Nadleśnictwo Głogów. Ścieżka jest oddalona od  miasta Głogowa o ok. 10 km, a od Wschowy o ok. 14 km.

 

Trasa została podzielona na trasę zieloną – okrężną oraz trasę żółtą – jako odcinki dojazdowe,  w sumie utworzono 15 punktów postojowych przy których znajdują się tablice z ciekawostkami przyrodniczymi i historycznymi, a także ciekawe szczególnie dla młodych uczestników ścieżki gry dydaktyczne. Łączna długość trasy wynosi ok. 30 km, bez skrótu.

Punkty trasy ponumerowano od 1 do 15 jednak nie kreuje się jednego kierunku. Punktów początkowych i końcowych może być kilka – zarówno od strony miejscowości Głogówko, Kulów jak i Leśna Dolina czy też od strony wschodniej parkingi leśne na drodze relacji Krzekotów – Gola. Możemy się po niej przemieszczać dowolnie, sami wybierając punkt początkowy i koniec leśnej wędrówki.

 

 

 

Trasa Grochowice-Kotla-Kozie Doły-Chociemyśl

Turysto! Tu napotkasz ciekawe miejsca, pamiątki historyczne, wiekowe drzewa oraz ciekawostki przyrodnicze. Wzajemnie las, jego przyroda, a także infrastruktura przy szlaku wymagają poszanowania i dbałości.

Trasa Sobczyce-Moszowice-Zabiele-Ceber-Bogomice-Skidniów-Dorzecze-Pękoszów

Turysto! Tu napotkasz ciekawe miejsca, pamiątki historyczne, wiekowe drzewa oraz ciekawostki przyrodnicze. Wzajemnie las, jego przyroda, a także infrastruktura przy szlaku wymagają poszanowania i dbałości.

Ścieżka Leśna Dolina

Video