Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Aktualności

Wspaniały pobyt na zielonej szkole

02.10.2019 / 14:18 /
kategoria: Kultura

We wrześniu 40 trzecioklasistów z terenu naszej gminy wyjechało na dwutygodniową zieloną szkołę do hotelu Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie.

Wspaniały pobyt na zielonej szkole

Podczas pobytu prowadzone były zajęcia lekcyjne,  a także organizowano dzieciom mnóstwo  atrakcji takich jak Wystawa Klocków Lego w Szklarskiej Porębie, Wodospad Kamieńczyka czy Aquapark w Świeradowie Zdroju. Były też spacery po górach, inhalacje lecznicze, gimnastyka wodna w basenie i wiele aktywności prowadzących do poprawy zdrowia naszych dzieci.
„Koszt wyjazdu uczniów wyniósł ponad 88 tysięcy złotych i w całości został sfinansowany ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź w ramach Programu Promocji Zdrowia i Przeciwdziałania Zagrożeniom Środowiskowym” – wyjaśnia Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

Przypomnijmy, że Fundacja KGHM Polska Miedź udzieliła wsparcia Gminie Kotla już po raz 9. Dotychczas z wyjazdów skorzystało już 401 dzieci, a dofinasowanie na ten cel wyniosło blisko 750 tysięcy złotych.

Wspaniały pobyt na zielonej szkole