Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Aktualności

Nasi Seniorzy się nie nudzą

14.10.2021 / 11:35 /
kategoria: Kultura

Wrzesień w Klubie Seniora upłynął bardzo szybko i atrakcyjnie. Nie zabrakło stałych punktów działań w Klubie, były to min. ćwiczenia pamięci, gry stolikowe oraz zajęcia z rękodzieła na których zawsze nasi uczestnicy projektu wyczarowują piękne dzieła.

Nasi Seniorzy się nie nudzą

We wrześniu uczestnicy klubu mieli również świetną okazję spróbować smaków kuchni orientalnej. Pani Bożenka prowadząca zajęcia kulinarne przygotowała wraz z uczestnikami klubu dania z krewetek. Było pysznie.
Na zajęciach z rękodzieła z P. Marcelą nasi uczestnicy stworzyli piękne, pachnące kule kąpielowe, a po zajęciach już w swoim domu, każdy mógł się zrelaksować w cudownie pachnącej kąpieli. Jak się okazało już w rozmowach z uczestnikami taka relaksacyjna kąpiel może być jak „koncert życzeń”, który porusza nasze zmysły, z tą różnicą, że w tym przypadku poprzez odpowiednio dobrany zapach i kolor.
Pani Monika, nasza psycholog jak zawsze zadbała o nasze zdrowie psychiczne na warsztatach pn. „Jaki/ Jaka jestem?”. Dowiedzieliśmy się na tych spotkaniach co sami myślimy o sobie i jak postrzegają nas inni, oraz jak te spostrzeżenia mogą, a jak powinny wpływać na nasze samopoczucie.
W Klubie Seniora nadal dbamy o zdrowie fizyczne naszych uczestników, a wszystko to za sprawą prowadzącej zajęcia ruchowe P. Marty. Przecież wiemy, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Dlatego pełni energii uczestnicy klubu cieszą się życiem, zdrowiem i każdego dnia dobrym samopoczuciem.
P. Bożenka nasz dietetyk zadbała w trakcie naszych zajęć o zdrową dietę dla uczestników projektu, tak aby uniknęli oni chorób, tym razem miażdżyca jako problem społeczny.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych wrześniowych działań w ramach projektu „Rozwój usług społecznych w Gminie Kotla”

Nasi Seniorzy się nie nudzą