Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Aktualności

GOPS w Kotli zorganizował wycieczkę do Teatru Lubuskiego

15.09.2021 / 13:14 /
kategoria: Kultura

W niedzielę (12.09) 30 osób, w tym 15 osób z orzeczoną niepełnosprawnością, z terenu naszej gminy uczestniczyło w wycieczce zorganizowanej przez GOPS w Kotli do Teatru Lubuskiego w Zielonej Góry, aby w Teatrze Lubuskim obejrzeć spektakl „Przyjazne dusze”.

GOPS w Kotli zorganizował wycieczkę do Teatru Lubuskiego

Spektakl okazał się świetną komedią, chociaż był w nim moment, który spowodował u wszystkich refleksję z łezką w oku, tzn. „Przyjazne dusze” rozprawiały o tym, ile czasu marnujemy na niepotrzebne rzeczy, np. kłótnie - zamiast cieszyć się tym, co jest nam dane tu i teraz. Pielęgnować należy każdą chwilę, gdyż drugi raz jej nie przeżyjemy - nie będzie nam dane.
Wycieczka do Zielonej Góry była wzbogacona tym, że uczestniczyliśmy w Winobraniu, był to ostatni dzień tego corocznego święta. Rynek zielonogórski wypełniony był licznymi straganami z pamiątkami, dekoracjami, a przede wszystkim produktami regionalnymi, które można było skosztować. Na deptaku był ruch i gwar, słychać było muzykę, która umilała przechadzanie się pomiędzy straganami i uliczkami.


Wyjazd do teatru był możliwy dzięki realizacji zadania pn. "Kulturalna integracja", a finansowany był przez Gminę Kotla ze środków własnych oraz Powiat Głogowski ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych przez GOPS w Kotli za pośrednictwem PCPR w Głogowie.

GOPS w Kotli zorganizował wycieczkę do Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze