Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Aktualności

Bezpieczniej w Gminie Kotla

01.10.2019 / 13:54 /
kategoria: Kultura

Dzisiaj (01.10.) Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski wraz z Dzielnicowym Rejonu Gminy Kotla mł. asp. Łukaszem Wesołowskim spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli, Szkoły Filialnej w Chociemyśli oraz z dziećmi z Przedszkola Publicznego w Kotli, oddziału przedszkolnego przy SF Chociemyśl i przedszkola „Chatka Puchatka” w Głogówku.

Bezpieczniej w Gminie Kotla

Podczas spotkań dzielnicowy omówił z dziećmi podstawowe zasady związane z przechodzeniem przez jezdnię i bezpieczeństwem przy drodze. Uświadomił jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku.
 -„Tylko edukacja od najmłodszych lat daje gwarancję poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Podczas takich spotkań dzieci mają okazję dowiedzieć się jak bezpiecznie powinny poruszać się po drodze i chodniku, oraz jak powinny zachować się na przejściu dla pieszych, zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa”- mówił Wójt Łukasz Horbatowski.

W trakcie spotkań wójt z dzielnicowym rozdali uczniom i przedszkolakom gadżety odblaskowe, ufundowane przez Gminę Kotla w ramach działań prewencyjnych realizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Głogowie akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły”.

Bezpieczniej w Gminie Kotla