Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Aktualności

Z aplikacją naMIEDZI odkryj Zagłębie Miedziowe

16.07.2020 / 12:37 /
kategoria: Sport turystyka rekreacja

Pobierz, zainstaluj, zainspiruj się. KGHM Polska Miedź S.A. oraz samorządy Dolnego Śląska zapraszają mieszkańców i turystów do zwiedzania nieznanych miejsc w Zagłębiu Miedziowym. Darmowa aplikacja na telefony komórkowe naMIEDZI, zabierze użytkowników w intrygującą podróż po regionie. Dziś, tj. 16.07.2020 r. Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski wziął udział w konferencji inaugurującej nową aplikację naMiedzi. Darmowa aplikacja na telefony startuje z ponad 20 trasami obejmującymi również Gminą Kotla. 250 punktów związanych z lokalną historią, zabytkami i ciekawostkami z regionu opisano krótkimi tekstami oraz zilustrowano zdjęciami i materiałami filmowymi. W Gminie Kotla mamy wiele miejsc do odkrycia, dlatego też aplikcja będzie na bieżąco uzupełniana o kolejne miejsca, zdjęcia i filmiki.

Z aplikacją naMIEDZI odkryj Zagłębie Miedziowe

Aplikacja naMIEDZI służy całemu regionowi. Już działa 16 tras stworzonych przez samorządy, kolejne powstają. Pięć ścieżek tematycznych poświęcono polskiej miedzi, od której pochodzi zwyczajowa nazwa regionu. Użytkownicy aplikacji będą mieli okazję m.in. dowiedzieć się, w jakim celu używa się dronów pod zmienią i jaką drogę musi przebyć szara ruda miedzi, aby zamieniła się w rdzawo pomarańczową katodę o zawartości 99,99% Cu. Aplikacja dostarczy również informacji o aktualnych wydarzeniach w regionie.

 

Do skorzystania z aplikacji naMIEDZI wystarczy telefon komórkowy lub tablet z dostępem do Internetu, funkcją lokalizacji i Bluetooth. Dzięki zastosowaniu technologii Beacon, treść niektórych punktów jest ukryta i wyświetli się tylko wtedy, gdy użytkownik aplikacji znajdzie się w fizycznie w konkretnej lokalizacji. Zachęci to do aktywnego zwiedzania Zagłębia Miedziowego.

 

Aplikacja powstała dzięki współpracy KGHM Polska Miedź S.A. i samorządów Zagłębia Miedziowego.

 

Więcej na temat aplikacji na stronie: https://namiedzi.com/

Z aplikacją naMIEDZI odkryj Zagłębie Miedziowe