Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Aktualności

Dzień Sportu Szkolnego z okazji Dnia Dziecka

08.06.2021 / 08:37 /
kategoria: Sport turystyka rekreacja

W dniu 01.06.2021r w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego z okazji Dnia Dziecka odbył się Dzień Sportu Szkolnego.

Dzień Sportu Szkolnego z okazji Dnia Dziecka
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawczyń przedstawiali na kartkach marzenia dzieci, następnie posilali się słodkościami i uczestniczyli w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Było tak miło i wesoło, że nawet słonko radośnie przygrzewało, aby sprawić przyjemność dzieciom w dniu ich święta.
Uczniowie klas IV-VIII wykonali prace plastyczne nawiązujące do igrzysk olimpijskich. Przedstawiali symbole olimpijskie -koła olimpijskie, flagę olimpijska i znicz olimpijski. Technika i format prac były dowolne. Prace zostały ocenione i nagrodzone dyplomami.
W ramach zmagań sportowych odbyły się turnieje gier zespołowych.
Uczniowie klas IV i V-rywalizowali w Turnieju Dwa Ognie. Wygrała klasa IVa.
Klasy VI rywalizowały między sobą w Turnieju Piłki Nożnej Halowej- zwyciężyła drużyna z klasy VIc.
Klasy VII brały udział w Turnieju Piłki Ręcznej- tu zwycięzcami okazali się uczniowie z klasy VIIa.
Najstarsi uczniowie naszej szkoły rywalizowali między sobą w Turnieju Piłki Siatkowej w kat. dziewcząt i chłopców. Zwycięzcami w obu kategoriach zostali uczniowie klasy VIIIa.
Wszystkie drużyny otrzymały gromkie brawa oraz dyplomy .
Także w ramach zmagań międzyklasowych odbyło się Dyktando Biegane. Za udział w nim drużyny zostały nagrodzone dyplomami.
Dzień Dziecka w naszej szkole upływał w atmosferze wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji międzyklasowej, zgodnie z zasadami ,,Fair-Play’’.
 
Zespół Szkolno-Przedszkolny podziękował p. Łukaszowi Horbatowskiemu-Wójtowi Gminy Kotla, który w tym szczególnym dniu przekazał uczniom słodkie upominki.

Dzień Sportu Szkolnego z okazji Dnia Dziecka