Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Aktualności

Tłusty czwartek w Klubie Seniora

25.02.2022 / 09:57 /
kategoria: Kultura

Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.

Tłusty czwartek w Klubie Seniora
Tłusty czwartek – ostatni czwartek przed wielkim postem (czyli 52 dni przed Wielkanocą) w kalendarzu chrześcijańskim. Znany także jako zapusty, mięsopust, karnawał. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce oraz w katolickiej części Niemiec, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się.
Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem, które obficie zakrapiano.
Uczestnicy Klubu Seniora również podtrzymali tradycję Tłustego czwartku i w miłej atmosferze przy kawie i herbacie. Pani Kamila Suchocka - Szperlik - zastępca Wójta, oprócz słodkiego poczęstunku przekazała na ręce Pani Dyrektor Doroty Młodeckiej bilety na koncert z okazji Dnia Kobiet Krystyny Giżowskiej. Była to niespodzianka, gdyż kobieca część Klubu Seniora dopytywała o bilety.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i i przybliżyło niektóre z planów działalności Klubu Seniora.

Tłusty czwartek w Klubie Seniora