Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Aktualności

Rusza kampania „Mała książka - wielki człowiek”!

14.09.2020 / 10:48 /
kategoria: Kultura

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka zakwalifikowała się do udziału w projekcie „Mała książka - wielki człowiek”, który skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Już jesienią Mali Czyte

Rusza kampania „Mała książka - wielki człowiek”!
Celem projektu realizowanego przez Instytut książki jest systemowa poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat.
Już jesienią Mali Czytelnicy będą mogli odebrać przygotowane specjalnie dla nich Wyprawki Czytelnicze. W wyprawce dzieci otrzymają m.in. Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 3-6 lat.