Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Aktualności

Koncert muzyki organowej i kameralnej w Kotli

04.10.2019 / 08:35 /
kategoria: Kultura

Wczoraj (06.10) w kościele parafialnym pw. św. Marcina w Kotli odbył się „Koncert muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej”.

Koncert muzyki organowej i kameralnej w Kotli

W koncercie wystąpili znani w Polsce i Europie z licznych koncertów, konkursów i festiwali muzyki kameralnej dr. hab Magdalena Pilch - flet traverso i dr. hab Marek Pilch - klawesyn. Wykonawcom towarzyszył głogowski Chór „Beati Cantores" pod dyrekcją Barbary Walendzik.
Tego dnia usłyszeliśmy utwory takich kompozytorów jak Lois Couperin, Jean-Marie Leclair, Johann J. Froberger, Johann S. Bach, Jean - Philippe Rameau, Mikołaj Gomółka, Stanisław Moniuszko. „Koncerty muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej” stanowią cykl koncertów, odbywających się w 2019 roku w kościołach w miejscowościach Kłobuczyn, Grodowiec, Grębocice, Kotla, Głogów. Projekt dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego i z budżetu Gminy Kotla. - „Wydarzenie zapoczątkowało zbiórkę funduszy na renowację organów z Kościoła w Kotli, które od wielu lat są nieczynne”- mówi Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski.

Koncert muzyki organowej i kameralnej w Kotli